Jak starać się o dotacje?

Baza wiedzy

DotacjaWstąpienie Polski do Unii Europejskiej wiązało się z wieloma zmianami w naszym kraju. Od tej pory możemy między innymi starać się o dotacje na otwarcie firmy lub rozszerzanie działalności.

UE może nam pomóc również w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wiele osób o tym wie, ale wciąż niewielu korzysta z tej szansy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.

Wiele osób nie ma pojęcia jak się do tego zabrać, gdzie szukać pomocy, sposoby opisywane w gazetach i Internecie wydają im się zbyt skomplikowane. Na szczęście w praktyce okazuje się to o wiele łatwiejsze.

Unia kieruje swoją finansową pomoc do tych osób czy firm, które chcą się dalej rozwijać i przez to muszą inwestować pieniądze w nowy sprzęt, filie firm, kampanie reklamowe. Na to wszystko można dostać dotacje z UE. Aby je otrzymać należy oczywiście wypełnić kilka formularzy, ale są one skonstruowane bardzo przystępnie. Jeśli przejdziemy pomyślnie całą procedurę aplikacyjną, złożymy ciekawy biznesplan i wyjaśnimy na co są nam potrzebne te pieniądze, na pewno je otrzymamy.

Kiedy do adwokata, a kiedy do notariusza po poradę?

AdwokatZdarzyć się może, że potrzebna nam będzie pomoc prawnika, ale sami nie do końca będziemy wiedzieć, do kogo tak naprawdę udać się po poradę prawną. Bo czy

Pracownicy wakacyjni

Praca wakacyjnaOkres wakacji zawsze był, jest i będzie okresem spowolnienia rozwoju firm. Wtedy to spada ilość zamówień, spadają obroty no i produkcja, gd